• Organic Jaggery Powder
  • Organic Jaggery Powder
Organic Jaggery Powder
  • Organic Jaggery Powder
  • Organic Jaggery Powder
  • Organic Jaggery Powder
  • Organic Jaggery Powder

The product that you are trying to order is offered by our Seller Partner from Pincode . Due to the current Covid-19 pandemic, this area has government regulations that restrict logistics making it difficult for our partners from here to operate. Therefore, there is going to be a delay in the processing of this particular product until operations are resumed. If you still wish to order it please click to confirm.

Check Shipping & delivery

DELIVERING TO

Slurrp Farm

Organic Jaggery Powder

Organic

Organic


Seller Message Icon

Seller Message

  Ask About Product

About the product

Why should you buy?

Lets compare with related factory made products
Lets compare with related factory made products

Other Information

Shipping and Returns

Customer Reviews

Based on 1 review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
100%
(1)
K
K.K.
Seriously?

I guess it is time you research the market before launching your products.

Organic jaggery is easily available at INR 70/- per Kg. I am talking about very genuine brands. You are selling at INR 250/- per 300 gms, which means almost INR 1000/- per Kg. costlier than ghee made of cow milk? seriously?

check your prices before you present. Fancy packaging does help sell. Eating well is right of everyone, not just of riches.

Product Information Icon

Curated Products

from Handpicked Sellers

Product Information Icon

Live a Natural

and Sustainable lifestyle

Product Information Icon

100% Secure

Online payments

Product Information Icon

Shipping

across India

Handpicked products, just for you

Customer Reviews

Based on 1 review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
100%
(1)
K
K.K.
Seriously?

I guess it is time you research the market before launching your products.

Organic jaggery is easily available at INR 70/- per Kg. I am talking about very genuine brands. You are selling at INR 250/- per 300 gms, which means almost INR 1000/- per Kg. costlier than ghee made of cow milk? seriously?

check your prices before you present. Fancy packaging does help sell. Eating well is right of everyone, not just of riches.